Віктор Лях
Президент Фонду Східна Європа
Стратег, ідейний натхненник Програми, представляє EGAP на публічних заходах
Програма «Електронне урядування задля підзвітності влади та участі громади» (EGAP) фінансується Швейцарією і виконується Фондом Східна Європа у співпраці з Мінцифрою та Фондом Innovabridge протягом 2015-2023 років.
Впроваджуємо зручні, швидкі та прозорі державні електронні послуги для громадян та бізнесу.
Завдяки цьому українці отримують онлайн-доступ до якісних адміністративних сервісів, органи влади — оптимізовані процеси та економію часу, а суспільство — мінімізацію корупційних ризиків та ефективне підзвітне врядування.
Компонент охоплює вдосконалення законодавства, оптимізацію бізнес-процесів, освітні проєкти з цифрової грамотності та безпеки в інтернеті, а також інформаційні кампанії задля популяризації онлайн-сервісів серед українців.
Створюємо онлайн-інструменти, що покращують комунікації між владою та громадою і дозволяють українцям брати участь в управлінні державою.
У межах компоненту ми допомогли створити Концепцію розвитку електронної демократії в Україні та план заходів щодо її реалізації. А також розробили першу національну платформу е-демократії e-DEM, на якій є Місцеві петиції, Громадський бюджет, Консультації з громадськістю, Шкільний громадський бюджет та Відкрита громада.
У нашому портфелі — численні рішення для органів місцевого самоврядування, які сприяють якісній взаємодії влади та громади та зменшують цифровий розрив на регіональному рівні.
На місцях ми співпрацюємо з державними обласними адміністраціями, органами місцевого самоврядування та громадськими організаціями. Покращуємо роботу ЦНАП завдяки е-сервісам, автоматизації та систематичному навчанню співробітників.
На конкурсних засадах ми обрали 40 цільових громад у п’яти пілотних регіонах.
Створюємо шаблонні проєкти і алгоритми для легкого масштабування їх у різних регіонах — цифрова стратегія громади, мобільні валізи, розумний кол-центр, електронні щоденники та журнали, центри активності громадян, чат-бот СВОЇ.
Стратег, ідейний натхненник Програми, представляє EGAP на публічних заходах
Координує виконання ключових цілей Програми, комунікує з партнерами
Координує впровадження цифрових послуг, створення Національного корпусу кримськотатарської мови, гендерний мейнстримінг
Координує роботу команди регіонального компоненту, співпрацю з регіонами та пілотними громадами, впроваджує національні проєкти з регіональної цифровізації
Запустила Платформу еDEM, розвиває інструменти е-демократії на всеукраїнському рівні
Координує роботу Платформи СВОЇ, взяла участь у розробленні чат-боту для взаємодії громадян та місцевої влади, навчає громади користуватись цифровими інструментами