Про EGAP

Egap команда

Про нас

Програма «Електронне урядування задля підзвітності влади та участі громади» (EGAP) фінансується Швейцарією і виконується Фондом Східна Європа у співпраці з Мінцифрою та Фондом Innovabridge протягом 2015-2023 років.

image_1

Наші компоненти

1. Е-Послуги

Впроваджуємо зручні, швидкі та прозорі державні електронні послуги для громадян та бізнесу.

Завдяки цьому українці отримують онлайн-доступ до якісних адміністративних сервісів, органи влади — оптимізовані процеси та економію часу, а суспільство — мінімізацію корупційних ризиків та ефективне підзвітне врядування. 

Компонент охоплює вдосконалення законодавства, оптимізацію бізнес-процесів, освітні проєкти з цифрової грамотності та безпеки в інтернеті, а також інформаційні кампанії задля популяризації онлайн-сервісів серед українців.

2. Е-Демократія

Створюємо онлайн-інструменти, що покращують комунікації між владою та громадою і дозволяють українцям брати участь в управлінні державою. 

У межах компоненту ми допомогли створити Концепцію розвитку електронної демократії в Україні та план заходів щодо її реалізації. А також розробили першу національну платформу е-демократії e-DEM, на якій є Місцеві петиції, Громадський бюджет, Консультації з громадськістю, Шкільний громадський бюджет та Відкрита громада.

3. Цифровізація регіонів

У нашому портфелі — численні рішення для органів місцевого самоврядування, які сприяють якісній взаємодії влади та громади та зменшують цифровий розрив на регіональному рівні. 

На місцях ми співпрацюємо з державними обласними адміністраціями, органами місцевого самоврядування та громадськими організаціями. Покращуємо роботу ЦНАП завдяки е-сервісам, автоматизації та систематичному навчанню співробітників. 

На конкурсних засадах ми обрали 40 цільових громад у п’яти пілотних регіонах. 

Створюємо шаблонні проєкти і алгоритми для легкого масштабування їх у різних регіонах — цифрова стратегія громади, мобільні валізи, розумний кол-центр, електронні щоденники та журнали, центри активності громадян, чат-бот СВОЇ.

Регіони

  • Цільові регіони Програми EGAP
  • Підтримується Програмою EGAP
  • Очікує підтримки Програми EGAP

Наша команда

EGAP

Віктор Лях

Президент Фонду Східна Європа

Стратег, ідейний натхненник Програми, представляє EGAP на публічних заходах

EGAP

Олена Саєнко

Керівниця Програми

Координує виконання ключових цілей Програми, комунікує з партнерами

EGAP

Юлія Заплавна

Координаторка компоненту «Е-Послуги»

Координує впровадження цифрових послуг, створення Національного корпусу кримськотатарської мови, гендерний мейнстримінг

EGAP

Сергій Гунько

Координатор з цифровізації регіонів

Координує роботу команди регіонального компоненту, співпрацю з регіонами та пілотними громадами, впроваджує національні проєкти з регіональної цифровізації

EGAP

Олександра Радченко

Координаторка компоненту «Е-демократія»

Запустила Платформу еDEM, розвиває інструменти е-демократії на всеукраїнському рівні

EGAP

Софія Сакалош

Координаторка з впровадження цифрових інструментів у громадах

Координує роботу Платформи СВОЇ, взяла участь у розробленні чат-боту для взаємодії громадян та місцевої влади, навчає громади користуватись цифровими інструментами

Як ми можемо бути корисними нашим партнерам