Цифровізація послуг – це зекономлений час для громадян та бізнесу, ширший доступ, комфорт і відсутність корупції при їх отриманні. Мета проєкту – зробити адміністративні послуги простими та доступними кожному громадянину.
Цифровізація дає можливість вирівняти доступ міського та сільського населення не лише до адмінпослуг, а й до інших важливих сфер: освіти, безпеки, можливості впливу на ухвалення рішень, можливості отримання інформації про видатки місцевого бюджету. Кожен громадянин може впливати на розподіл коштів платників податків.
Цифровізація регіонів – системна робота над партисипативним формуванням стратегій цифровізації та їх реалізації спільно з громадою за визначеними пріоритетами. Мета програми EGAP – покращувати якість і доступність послуг та виходити на новий рівень взаємодії влади та громадян.
Саме в регіонах ефективність трансформованої системи надання сервісів стане показником успішності масштабної ініціативи з впровадження в Україні електронного урядування.
У першій фазі проєкту EGAP у 2015–2019 рр. разом із державними обласними адміністраціями, органами місцевого самоврядування, громадськими організаціями ми розробили та втілили:
- регіональні програми інформатизації;
- автоматизацію ЦНАП та налагодження взаємодії з обласними порталами послуг;
- навчання працівників місцевих ЦНАП зі стресостійкості, клієнтоорієнтованості та компетенцій адміністраторів;
- проєкт «Мобільний ЦНАП», який спростив отримання адмінпослуг для громадян, що не можуть самостійно відвідувати установи;
- сервісні платформи «Конструктор сайтів ОТГ» та геоінформаційної системи (ГІС), які стали корисними інструментами у роботі новостворених ОТГ.
У другій фазі Програми EGAP протягом 2019–2023 рр. у п’яти цільових регіонах ми залучимо сорок громад, обраних на конкурсних засадах.
Разом із ними ми створюємо діджитал-історії успіху, які сприяють залученню до процесів цифровізації ще більшої кількості регіонів.