• Про нас
 • Компоненти
 • Наші проєкти
 • Публікації
 • Конкурси
 • Реєстрація ФОП

  Почати власну справу стає легше. Від 2017 року разом із Міністерством юстиції України і Державним агентством з електронного урядування (нині Міністерство цифрової трансформації України) ми запустили послугу електронної реєстрації фізичної особи-підприємця. А від квітня 2020 року ФОП можна зареєструвати на онлайн-платформі Дія за 10 хвилин.

  Реєстрація нових підприємців – це один із показників розвитку економіки. У середньому щомісяця реєструється 26 тисяч ФОП. У 2019 році кількість ФОПів в Україні сягнула майже двох мільйонів. 

  Статус ФОП надає безліч переваг: самозайнятість, вибір кількох видів діяльності, гнучкість графіку і праця в межах закону. І найважливіше – можливість реалізувати свої професійні мрії та задуми. 

  Що потрібно зробити?

  1. Завітати на онлайн-платформу Дія та авторизуватись за допомогою цифрового підпису. 
  2. У розділі «Підприємництво» обрати послугу «Реєстрація ФОП».
  3. Заповнити анкету та підписати її цифровим підписом.
  4. Отримати результат оброблення заяви на електронну пошту і в онлайн-кабінеті громадянина на порталі Дія.

  Від 2017 року перевагами реєстрації ФОП через Онлайн-будинок юстиції скористались 80 тисяч громадян.

  У квітні 2020 року Програма EGAP разом із Міністерством цифрової трансформації перевели реєстрацію чи закриття ФОП на портал Дія, спростивши форму реєстрації: замість 58 полів у формі стало 12 та додалось автозаповнення. Відкриття ФОП охоплює не лише реєстрацію фізичної особи підприємцем, а також реєстрацію платником єдиного податку та ПДВ одразу за одне звернення.

  Ця та десятки інших послуг доступні на Урядовому порталі та онлайн-платформі Дія – єдиному вікні для спілкування громадян і бізнесу з державою.

  Відеоролик Координатора компоненту “Е-послуги” Олексія Зелів’янського про одноразову матеріальну допомогу ФОПам та найманим працівникам.