• Про нас
 • Компоненти
 • Наші проєкти
 • Публікації
 • Конкурси
 • Проєкти

  Дія.Цифрова держава – це наймасштабніший цифровий проєкт сучасної України, який ми реалізуємо спільно з Міністерством цифрової трансформації України. На меті – зробити спілкування громадян і бізнесу з державою зручним, прозорим та людяним.

  Щоб перетворити Україну на цифрову державу, потрібно оцифрувати ще багато послуг, оновити законодавчу базу, упорядкувати роботу держреєстрів, забезпечити технічні можливості й захист даних. Зміни стосуватимуться не тільки адмінпослуг, а й галузей охорони здоров’я, бізнесу, освіти, транспорту, судів, питань демократії тощо.

  Втіленням цієї ініціативи став онлайн-портал державних послуг Дія. Це – точка доступу до всіх публічних послуг, які держава надає громадянам та бізнесу. Тут усе – чітко, швидко й зрозуміло, адже послуги – максимально спрощені, описані простою мовою та реалізовані з урахуванням принципів UX/UI-дизайну. За планом Мінцифри, до 2024 року 100% публічних послуг будуть доступними громадянам та бізнесу онлайн. Станом на квітень 2021 року у Дії – вже понад понад 3,6 мільйонів користувачів. 

  Розробці концепції цифрової держави передувало створення національного бренду Дія, розробленого також за сприяння Програми EGAP. Бренд Дія означає – Держава і Я. В основі закладена сучасна ідея про те, що взаємодія громадян із державою має бути легкою, зрозумілою та швидкою. Без зайвої витрати часу та нервів, без додаткового контакту з чиновником, а отже – і без хабарів.  

  Відеоролик про Дію

  Підтримуючи мету Міністерства цифрової трансформації України допомогти шести мільйонам українців опанувати цифрові навички до 2023 року, ми разом провели перше в історії України дослідження «Цифрова грамотність населення України».

  Результати, презентовані наприкінці 2019 року, засвідчили: 53% населення України володіють цифровими навичками нижче базового рівня. Так, взагалі не володіють такими навичками 15,1% українців, а низький рівень мають 37,9% громадян.

  Найкраще цифровими навичками володіє молодь віком 1017 років, вона дістала частку 61,6% у категорії «вище середнього». 

  В основі визначення рівня володіння цифровими навичками було застосовано методологію, що використовується Європейською комісією, – DigComp 2.0. «Цифрові навички» охоплюють чотири параметри: інформаційні та комунікаційні навички (які за результатами дослідження є найбільш розвиненими в українців, обидві – понад 70%), уміння вирішити проблему в інтернеті та пошук програмного забезпечення.

  Загалом було проведено:

  • чотири фокусовано-групових дискусії в міській і сільській місцевості;
  • кількісне опитування населення України, face-to-face-інтерв’ю за місцем проживання респондентів – 1 800 людей віком 18−70 років;
  • опитування населення з вадами слуху за допомогою анкетування – 219 осіб віком 18−59 років;
  • опитування молоді за допомогою групового анкетування за місцем навчання – 859 осіб віком 10−17 років;
  • опитування населення окупованих територій Донецької та Луганської областей, face-to-face-інтерв’ю за місцем проживання респондентів – 400 осіб віком 18−70 років.

  Із презентацією всіх результатів дослідження можна ознайомитись за посиланням

  Отримані результати лягли в основу Національної онлайн-платформи з цифрової грамотності Дія.Цифрова освіта, презентованої 21 січня 2020 року.  

  Разом із Міністерством цифрової трансформації України ми долучились до створення та запуску Національної онлайн-платформи з цифрової грамотності Дія.Цифрова освіта. Мета проєкту – навчити цифрових навичок щонайменше шість мільйонів українців до 2023 року.

  Ми розраховуємо залучити: 

  • людей поважного віку, які взагалі не мають цифрових навичок (саме для них створені перші базові курси, а також – гостьовий курс із мобільної грамотності);
  • батьків та дітей (фокус на онлайн-безпеку);
  • дорослих людей із базовими цифровими навичками, поглиблення яких дозволить їм залишатися конкурентоспроможними на ринку праці (спеціалізовані, поглиблені курси, опанування нових професій); 
  • молодь (школярів та студентів) і молодих професіоналів (курси нових цифрових професій).

  Для навчання обрано інноваційний формат освітнього серіалу: замість уроку – серія, замість рівня – сезон. До проєкту запрошено як експертів-викладачів, так і українських селебріті, яких звично бачити в кадрі та які розважають, підтримують діалог, жартують, імпровізують.

  На платформі Дія.Цифрова освіта для кожного охочого наразі серед інших доступні такі освітні серіали:  

  Усі освітні серіали є безкоштовними. Майже щомісяця на онлайн-платформі з’являтимуться нові спеціалізовані та нішеві курси для підприємців, lifestyle-курси, курси нових цифрових професій. Наприкінці курсу кожен має змогу пройти фінальний тест і отримати сертифікат, що підтверджує здобуті навички.

  Станом на перше січня 2021 року на платформі Дія.Цифрова освіта пройшли навчання понад 400 тисяч користувачів.

  Для полегшення перших днів батьківства Програма EGAP разом із Міністерством цифрової трансформації створили інноваційний державний сервіс єМалятко. За допомогою єМалятко батьки новонароджених можуть отримати до дев’яти державних послуг за однією е-заявою.

  Раніше, щоб отримати необхідні державні послуги, батькам потрібно було відвідати близько 11 установ, зібрати майже 37 документів і витратити на це приблизно 10 днів. єМалятко – це сервіс, який об’єднує всі пов’язані з народженням дитини послуги в одну заяву. Її можна подати онлайн на порталі державних послуг Дія або за допомогою адміністратора в пологовому будинку, ЦНАП або ДРАЦС.

  До комплексу єМалятко належать: 

  • державна реєстрація народження дитини та визначення її походження;
  • присвоєння дитині податкового номеру (РНОКПП);
  • присвоєння дитині УНЗР та визначення її належності до громадянства України;
  • реєстрація місця проживання;
  • оформлення допомоги при народженні;
  • оформлення допомоги на дитину з багатодітної сім’ї;
  • внесення відомостей про дитину до Реєстру пацієнтів.

  За дев’ять місяців від старту проєкту сервісом єМалятко скористалися понад 27 тисяч сімей родин із немовлятами, які за однією заявою отримали більше 100 тисяч послуг. Від 5 жовтня послуга єМалятко стала доступною онлайн на порталі Дія.

  Рекламний ролик про послугу єМалятко.

  Почати власну справу стає легше. Від 2017 року разом із Міністерством юстиції України і Державним агентством з електронного урядування (нині Міністерство цифрової трансформації України) ми запустили послугу електронної реєстрації фізичної особи-підприємця. А від квітня 2020 року ФОП можна зареєструвати на онлайн-платформі Дія за 10 хвилин.

  Реєстрація нових підприємців – це один із показників розвитку економіки. У середньому щомісяця реєструється 26 тисяч ФОП. У 2019 році кількість ФОПів в Україні сягнула майже двох мільйонів. 

  Статус ФОП надає безліч переваг: самозайнятість, вибір кількох видів діяльності, гнучкість графіку і праця в межах закону. І найважливіше – можливість реалізувати свої професійні мрії та задуми. 

  Що потрібно зробити?

  1. Завітати на онлайн-платформу Дія та авторизуватись за допомогою цифрового підпису. 
  2. У розділі «Підприємництво» обрати послугу «Реєстрація ФОП».
  3. Заповнити анкету та підписати її цифровим підписом.
  4. Отримати результат оброблення заяви на електронну пошту і в онлайн-кабінеті громадянина на порталі Дія.

  Від 2017 року перевагами реєстрації ФОП через Онлайн-будинок юстиції скористались 80 тисяч громадян.

  У квітні 2020 року Програма EGAP разом із Міністерством цифрової трансформації перевели реєстрацію чи закриття ФОП на портал Дія, спростивши форму реєстрації: замість 58 полів у формі стало 12 та додалось автозаповнення. Відкриття ФОП охоплює не лише реєстрацію фізичної особи підприємцем, а також реєстрацію платником єдиного податку та ПДВ одразу за одне звернення.

  Ця та десятки інших послуг доступні на Урядовому порталі та онлайн-платформі Дія – єдиному вікні для спілкування громадян і бізнесу з державою.

  Відеоролик Координатора компоненту “Е-послуги” Олексія Зелів’янського про одноразову матеріальну допомогу ФОПам та найманим працівникам.

  Бізнес – ДНК економіки країни. Саме тому разом із Міністерством юстиції і Державним агентством з питань електронного урядування (нині Міністерство цифрової трансформації України) ми спростили провадження бізнесу, представивши послугу електронної реєстрації ТОВ. Від 2019 року створити компанію та внести зміни до установчих документів можна у кілька кліків.

  Товариства з обмеженою відповідальністю є найпоширенішою формою провадження бізнесу в Україні – 76% усіх юридичних осіб. Онлайн-реєстрація ТОВ дає можливість сформувати необхідну редакцію модельного статуту і подати заяву на застосування спрощеної системи оподаткування та реєстрацію платником податку на додану вартість (ПДВ). 

  Як для новостворених, так і для чинних ТОВ, можна дистанційно обрати модель управління, найменування, керівництво, види діяльності, порядок виплати дивідендів, збільшити розмір статутного капіталу та скликати загальні збори. 

  Що потрібно зробити?

  1. Авторизуватися у персональному кабінеті «Онлайн-будинку юстиції».
  2. Сформувати заяву, обравши необхідні опції модельного статуту, та накласти електронні підписи засновника (чи заявників). 
  3. Державний реєстратор отримає документи для прийняття відповідного рішення. Їх розглянуть за добу. 

  Ця та десятки інших послуг доступні на Урядовому порталі та онлайн-платформі Дія – єдиному вікні для спілкування громадян і бізнесу з державою.

  Чат-бот – помічник у кишені, який доступний 24/7. Програма EGAP та БФ «Право на захист» розробили бота, покликаного допомогти внутрішньо переміщеним особам та особам, які проживають на непідконтрольних територіях, швидко і просто дістати відповіді на більшість гострих запитань із життєвих ситуацій, з якими вони стикаються.

  Сьогодні в Україні налічують понад півтора мільйона внутрішньо переміщених осіб. Ще стільки ж – на непідконтрольних територіях. Щодня вони стикаються з безліччю проблем і труднощів, не знаючи, куди й до кого звернутися по допомогу. 

  Чат-бот дозволяє отримати юридичну консультацію, дізнатися адреси потрібних державних установ та організацій, зразки документів у різних категоріях справ та надає можливість подати заяви онлайн. Ця інформація дозволяє запобігти фейкам та маніпуляціям на непідконтрольних територіях.

  Від грудня 2019 року бот цілодобово працює у Facebook. Зважаючи на те, що не всі користувачі є активними юзерами саме цієї соціальної мережі, Програма EGAP та БФ «Право на захист» влітку 2020 року об’єдналися для розроблення бота у найпопулярніших мобільних месенджерах в Україні – Viber і Telegram.

  Коротка інструкція для користувачів чат-бота «Юридичний порадник для ВПО» у Viber.

  Коротка інструкція для користувачів чат-бота «Юридичний порадник для ВПО» у Telegram.

  Пандемія коронавірусу змінила життя кожної людини. Разом із Міністерством цифрової трансформації ми долучилися до запуску всеукраїнського конкурсу IT-проєктів, які допомагають людям та бізнесу протистояти пандемії COVID-19 в Україні. 

  Змагання #HackCorona in Ukraine 2020 відбулося за підтримки українського бізнесу та міжнародних партнерів, серед яких – Посольство Швейцарії в Україні, Програма розвитку ООН (ПРООН) в Україні та інші. Загальний конкурсний фонд становив 150 000 швейцарських франків. А участь у конкурсі взяли громадські активісти, стартапери, маркетологи, дослідники та розробники. 

  Основними напрямами проєктів конкурсантів стали електронні сервіси протидії поширенню COVID-19 – приміром, комунікація з хворими, відстеження поширення вірусу чи нові медичні рішення, електронні послуги для громадян, інноваційні ідеї для дистанційного розвитку цифрового соціального підприємництва, сервіси для підтримки та забезпечення життєдіяльності вразливих груп населення в умовах карантину. 

  Організатори конкурсу отримали 899 заявок, включаючи ідеї, прототипи та готові продукти. До фіналу потрапили 22 півфіналісти, п’ять із яких стали переможцями. Один проєкт також було відзначено спеціальним призом. 

  Переможці конкурсу:

  • #KAZKOZVUK – благодійний проєкт, створений для дітей з особливостями зору. 
  • #VUIKO – це перший вітчизняний маркетплейс для локальних виробників крафтової фермерської продукції.
  • #Digital Women 2020 – глобальна ініціатива з підтримки та розвитку жіночого підприємництва за допомогою діджиталізації.
  • #«Слухай» – перша систематизована онлайн-бібліотека аудіокнижок українською мовою.

  Спеціальний приз:  

  • #«Підтримка заради життя» – проєкт, який покликаний поліпшити якість життя людей з інвалідністю. Передбачає розроблення онлайн-курсу із сурдоперекладом для формування нових соціальних навичок в умовах пандемії та інших критичних життєвих ситуаціях, менторську підтримку під час навчання, проведення психологічних онлайн-консультацій та груп самодопомоги.

  Більше про конкурс і переможців читайте тут: https://hack-corona.gov.ua/

  Цифровізація послуг – це зекономлений час для громадян та бізнесу, ширший доступ, комфорт і відсутність корупції при їх отриманні. Мета проєкту – зробити адміністративні послуги простими та доступними кожному громадянину.

  Цифровізація дає можливість вирівняти доступ міського та сільського населення не лише до адмінпослуг, а й до інших важливих сфер: освіти, безпеки, можливості впливу на ухвалення рішень, можливості отримання інформації про видатки місцевого бюджету. Кожен громадянин може впливати на розподіл коштів платників податків. 

  Цифровізація регіонів – системна робота над партисипативним формуванням стратегій цифровізації та їх реалізації спільно з громадою за визначеними пріоритетами. Мета програми EGAP – покращувати якість і доступність послуг та виходити на новий рівень взаємодії влади та громадян.

  Саме в регіонах ефективність трансформованої системи надання сервісів стане показником успішності масштабної ініціативи з впровадження в Україні електронного урядування.

  У першій фазі проєкту EGAP у 2015–2019 рр. разом із державними обласними адміністраціями, органами місцевого самоврядування, громадськими організаціями ми розробили та втілили:

  • регіональні програми інформатизації;
  • автоматизацію ЦНАП та налагодження взаємодії з обласними порталами послуг;
  • навчання працівників місцевих ЦНАП зі стресостійкості, клієнтоорієнтованості та компетенцій адміністраторів;
  • проєкт «Мобільний ЦНАП», який спростив отримання адмінпослуг для громадян, що не можуть самостійно відвідувати установи;
  • сервісні платформи «Конструктор сайтів ОТГ» та геоінформаційної системи (ГІС), які стали корисними інструментами у роботі новостворених ОТГ.

  У другій фазі Програми EGAP протягом 2019–2023 рр. у п’яти цільових регіонах ми залучимо сорок громад, обраних на конкурсних засадах. 

  Разом із ними ми створюємо діджитал-історії успіху, які сприяють залученню до процесів цифровізації ще більшої кількості регіонів.