В Одесі пройшов перший хакатон в рамках програми EGAP

У ці вихідні в Одесі  за підтримки Програми EGAP та  1991 Open Data Incubator пройшов перший з 64 запланованих в рамках програми EGAP хакатон. Ми поєднали зусилля однодумцями з 1991 Open Data Incubator, які поставили собі амбітну мету – допомогти перетворити тони відкритих державних даних на реальні старт-апи, що надаватимуть сервіси громадянам, підприємствам, державі.

Оскільки одним з ключових елементів Програми EGAP, що фінансується Швейцарською Конфедерацією та виконується Фондом Східна Європа та партерами, є розвиток е-демократії, ми, звичайно ж, залюбки стали партнерами цього заходу.

Презентуючи завдання та плани Програми EGAP на Одещині, яка є однією з пілотних областей Програми, ми представили командам свої ідеї та бачення стосовно того, які е-сервіси для розвитку е-демократії є зараз найбільш очікуваними у суспільстві.

У рамках реалізації компоненту Е-демократія Програма EGAP ставить перед собою наступні завдання. Підвищити громадянську участь та вплив на формування політики завдяки використанню нових механізмів е-урядування на національному та регіональному рівнях. Це буде досягнуто завдяки створенню та використанню інструментів та платформ е-демократії, залученню регіональних громадських організацій до моніторингу діяльності органів влади та обов‘язковому обговоренню через е-платформи нормативних актів до моменту прийняття. Друге завдання – через інформаційні кампанії та національну платформу, що буде створено, впровадити систему обміну знаннями і підвищити обізнаність суспільства щодо інструментів електронного урядування та електронної демократії. Ще одним завданням є впровадження пілотних ініціатив у сфері е-демократії для підвищення рівня залучення громадян на місцевому та регіональному рівнях. Для цього використовуватимуться такі інноваційні формати як хакатони, а також програмні продукти, створені в рамках програми та за результатами проведених хакатонів. Зокрема, йдеться про нові мобільні додатки та інші технології, що технічно забезпечать громадянам можливість використовувати інструменти е-демократії.

Вітаємо переможців – команду проекту Agri Eye і чекаємо вас на наступних заходах програми.

Agri Eye запропонувало проект для АПК для виконання вимірювань за допомогою спостереження використовувати безпілотні літаючі апарати, обладнані мультиспектральними камерами. А для статистики і обробки планується використовувати розроблену експертну систему з базою даних на основі концепції Big Data, в якій буде акумулюватися інформація, яка зібрана дронами і розраховані індекси, які описують стан ділянки (полігону / кластера). Важливо те, що зібрана статистика буде прив’язана до земельного кадастру, що дозволить визначити якість родючого шару і ротацію культур на конкретних ділянках, робити оцінку поточного стану бази земель України, вносити коригування в управління, і вживати своєчасних заходів по збереженню ґрунтів.

Серед тем, над якими працювали команди:

Галузеві рішення для інфраструктури, АПК, енергетики

Е-послуги для населення

Аналітичні системи для міністерств та установ

Smart­City рішення для місцевих адміністрацій.

01032, Київ вул. Саксаганського 96 оф. 501

+380 44 2060448

info@egap.in.ua