Уряд ухвалив Концепцію розвитку електронної демократії в Україні

Проект Концепції та план заходів із її реалізації розробила Коаліція з розвитку електронної демократії в Україні спільно з Державним агентством з питань електронного врядування.

До коаліції, зокрема, увійшли:

Документ розробили на виконання розпорядження Кабінету Міністрів від 30 листопада 2016 року “Про затвердження плану дій із впровадження Ініціативи “Партнерство “Відкритий Уряд” у 2016-2018 роках”.

Мета Концепції – створити політичні, організаційні, технологічні, ідеологічні умови для розвитку електронної демократії в Україні й таким чином посилити рівень демократичності українського суспільства загалом. Своїм рішенням від 8 листопада Уряд затвердив понад 50 заходів, спрямованих на досягнення цієї мети. Сюди входять як законодавчі ініціативи, так і проектна робота на різних рівнях. Частина заходів мають на меті підвищити рівень обізнаності громадян в інструментах е-демократії.

Також уперше в стратегічному документі на рівні держави присутній глосарій термінів щодо електронної демократії.

Нагадаємо, проект Концепції розвитку електронної демократії в Україні пройшов громадське обговорення. Окрім публікації документа для публічної дискусії в онлайн-форматі, в березні-квітні цього року відбулася його презентація в шести містах: Луцьку, Львові, Вінниці, Києві, Дніпрі й Одесі.

Загалом робота над Концепцією є для України певною мірою унікальним досвідом. Адже партнером у її розробці стала державна структура – Державне агентство з питань електронного врядування. А реалізовуватимуть затверджений план заходів громадські організації спільно з центральними органами державної влади.

Нагадаємо, електронна демократія забезпечує можливість кожного брати участь у формуванні та реалізації державної політики, впливати на прийняття рішень органами влади, використовуючи при цьому інформаційні технології для ефективної комунікації «громадянин – держава».

01032, Київ вул. Саксаганського 96 оф. 501

+380 44 2060448

info@egap.in.ua