Уряд прийняв Концепцію електронного врядування до 2020 року

Документ затвердили на засіданні Кабінету Міністрів 20 вересня 2017 року. Він визначає, як країна рухатиметься до всеохопного електронного врядування в найближчі 3 роки. Програма EGAP долучилася до створення Концепції на експертному рівні.

Повідомляючи про ухвалення Концепції у Facebook, Прем’єр-міністр Володимир Гройсман зазначив, що впродовж останніх двох років Україна піднялася на 25 позицій у світовому рейтингу електронного врядування, на 45 позицій – в рейтингу електронної участі й на 30 позицій – у рейтингу відкритих даних.

Концепція електронного врядування передбачає, що до кінця цього року в онлайн-режимі можна буде зареєструвати дитину при народженні, шлюб, оформити первинну реєстрацію авто, ліцензію та дозвіл на перевезення, довідку про несудимість. Планується запровадити електронну ідентифікацію (MobileID), систему електронної взаємодії та під’єднати до неї 10 базових державних реєстрів.

А впродовж 2018 року кількість доступних електронних послуг повинна зрости до ста. Уряд планує розвивати електронні публічні закупівлі, електронні аукціони, практику підписання електронних договорів, інфраструктуру відкритих даних; заохочувати громадян і бізнес використовувати електронні послуги.

У сфері е-демократії планується розвивати інститут електронних звернень та е-петицій, обговорення проектів нормативних актів онлайн. Йдеться також про розвиток електронного документообігу.

Переглянути презентацію Концепції електронного врядування можна за посиланням.

01032, Київ вул. Саксаганського 96 оф. 501

+380 44 2060448

info@egap.in.ua