Уряд озвучив цілі у цифровій економіці до 2020 року. Серед пріоритетів – цифровізація освіти

30 січня Прем’єр-міністр Володимир Гройсман взяв участь у Digital Talk з експертами, керівниками центральних органів влади і представниками бізнесу. Тема розмови – розвиток цифрової економіки в Україні. Нагадаємо, 17 січня цього року уряд ухвалив «Концепцію розвитку цифрової економіки та суспільства України на 2018-2020 роки» й затвердив план заходів задля реалізації документа. Ключовими напрямками є розвиток цифрової інфраструктури – всю територію України планують покрити широкосмуговим інтернетом; а також цифровізація освітніх процесів, що дасть поштовх цифровим трансформаціям у системі освіти, медицини, екології, безготівкової економіки, інфраструктури, транспорту тощо.

Презентація концепції за посиланням.

Зустріч з Прем’єр-міністром у форматі Digital Talk відбулася за підтримки програми EGAP та Фонду Східна Європа. Одним з основних компонентів програми є освітній, в рамках якого ми працюємо над покращенням обізнаності українців у цифровій сфері і розвитком навичок цифрової участі, зокрема за допомогою інструментів електронної демократії.

У цьому контексті цілі програми тісно пов’язані з цілями, досягнення яких декларує «Концепція розвитку цифрової економіки». Документ передбачає, що до 2020 року в шкільний навчальний процес інтегрують освоєння 26 цифрових компетенцій відповідно до DigiComp 2.0 – Європейського фреймворку цифрових компетенцій; створять понад 50 цифрових професій у державному реєстрі; збільшать кількість учнів  середньої школи за STEM-спеціальностями вчетверо. Глобальна мета – досягти, щоб 95% молоді володіли цифровими навичками, що в свою чергу дасть їм змогу реалізувати своє право на участь у суспільних процесах за допомогою е-демократії та впливати на них.

Так, паралельно із запуском інструментів е-демократії (місцеві е-петиції, бюджети участі) команда програми проводить навчальні тренінги у регіонах, містах запуску нових інструментів, щоб допомогти швидше освоїти усі можливості та перейняти кращий досвід з інших міст, а також покращити цифрову грамотність, тобто мова не лише оволодіння навичками та компетенціями, а й достаменне розуміння наслідків використання онлайн-сервісів та інструментів, впливу, яку вони справляють на життя.

В рамках запуску електронних послуг проводять тренінги для публічних службовців, працівників центрів надання адміністративних послуг, держсекретарів та IT-директорів центральних органів влади.

Крім того, за підтримки програми  функціонує Skills Academy – академі навичок та компетенцій, в рамках якої був створений курс е-демократії.

01032, Київ вул. Саксаганського 96 оф. 501

+380 44 2060448

info@egap.in.ua