У Вінниці оприлюднили результати голосування за проекти в рамках бюджету участі

Завдяки співпраці Вінницької міської ради з програмою EGAP – “Електронне врядування задля підзвітності влади та участі громади” вдалося вирішити проблему з фальсифікацією голосів онлайн.

З 1 по 10 жовтня вінничани голосували за проекти, спрямовані на поліпшення життя міста, які реалізують у 2018 році й профінансують з бюджету громадських ініціатив. Загальний обсяг бюджету становить 7 мільйонів гривень.

Минулого року основною проблемою під час голосування була фальсифікація голосів. У результаті недійсними визнали третину з них – близько 13 000. Щоб ситуація не повторилася цього року, Вінницька міська рада запросила до співпраці програму EGAP. За підтримки програми, зокрема фінансової, був створений ресурс, на якому відбувалося голосування. Кожен мешканець міста міг віддати один голос за великий проект та один за малий. Також вінничани могли проголосувати в міських бібліотеках.

Нам вдалося знизити кількість недійсних голосів до 1375, що в десять разів менше, ніж минулого року.

Отже, всього за проекти подали 19 174 голоси, з них дійсних – 17 799: за великі проекти – 9 784 голоси й за малі – 8 015. У паперовому вигляді надійшов 81% голосів, в електронному – 19%.

Вдалою виявилася практика залучати представників різних спільнот до підрахунку голосів. До робочої групи з підрахунку, яка зібралася 19 жовтня, увійшло 15 осіб – автори проектів, представники бібліотек, ЗМІ й органів місцевого самоврядування.

Отже, за результатами конкурсу з бюджету громадських ініціатив профінансують 6 великих і 7 малих проектів. Детальніше про переможців за посиланням. Сайт бюджету громадських ініціатив Вінниці з інформацією про всі проекти тут.

Нагадаємо, у жовтні також завершилося голосування за проекти бюджету участі на Полтавщині.

01032, Київ вул. Саксаганського 96 оф. 501

+380 44 2060448

info@egap.in.ua