Стартував третій національний форум IT-директорів органів влади «Взаємодія і електронні послуги»

Команда програми EGAP долучилася до проведення третього національного форум IT-директорів органів влади «Взаємодія і електронні послуги».

Форум триває 2 дні, 16-17 листопада, в «Конгрес-готелі Пуща» та організований на базі чотирьохстороннього партнерства Державного агентства з питань електронного врядування в Україні, швейцарсько-української програми EGAP, EGOV4UKRAINE/U-LEAD та проекту проекту USAID/UK TAPAS.

Понад 200 IT-директорів органів влади обговорюватимуть впровадження системи електронної взаємодії державних реєстрів в Україні, а також наступні кроки для підвищення ефективності адміністративних послуг, їх прозорості та зручності.

Іноземні та українські фахівці поділяться трендами та кращими світовими практиками у сфері розвитку електронного урядування.

А також детально ознайомлять з новими можливостями, що передбачає контрольований і безпечний обмін даними через систему електронної взаємодії між державними реєстрами, яка вже отримала назву «Трембіта».

Впровадження Системи реалізується консорціумом Естонії та України в співпраці з Державним агентством з питань електронного урядування України.

Нагорода переможця конкурсу назв української системи електронної взаємодії державних реєстрів та презентація  її логотипу відбудеться у перший день форуму.

Олександр Риженко, голова Державного агентства з питань електронного урядування України, вважає, що адаптація цього програмного рішення, яке стане основою для подальшого розвитку електронних адміністративних послуг, – це довгоочікуваний шанс для України нарешті позбутися бюрократичних перепон у налагодженні ефективної взаємодії між державою та її громадянами. Проте, для досягнення успіху, необхідне  залучення і підтримка фахівців ІТ-підрозділів усіх рівнів державного сектору.

«Трембіта» – це фундаментальна інфраструктура для забезпечення ефективних та прозорих адміністративних послуг в Україні. Це правильний шлях, якщо ми справді прагнемо звільнити громадян від черг і коридорної корупції. Бігати повинні дані, а не люди. І форум дає нам можливість  залучити всі зацікавлені сторони, аби заручитися підтримкою ключових проектів для проведення якісних реформ в Україні», – наголосив Олександр Риженко.

Віктор Лях, президент Фонду Східна Європа переконаний, що форум – це чудова нагода аби продемонструвати всі продукти, створені в рамках швейцарсько-української Програми EGAP та проекту USAID/UK TAPAS.

«Найважливішим для нас є отримання зворотного зв’язку щодо того, які інструменти необхідно розробити для міністерств та центральних органів влади, щоб забезпечити ефективність, прозорість та підзвітність у взаємодії держави та громадянина», – говорить Віктор Лях, президент Фонду Східна Європа.

Олексій Зелів’янський, координатор компоненту «Е-послуги» програми EGAP зазначає, що при впровадженні е-послуг одна з типових помилок – вважати електронний спосіб подачі документів аналогом відправки документів звичайною поштою. Електронне подання документів надає чимало можливостей спрощення адміністративних послуг, і повноцінно реалізувати їх можливо лише за умови налагодження якісної системи взаємодії між державними інформаційними системами.

Хорошим прикладом корисної та якісної інформаційної взаємодії є реалізація послуги призначення допомоги при народженні дитини, яка була  створена у рамках реалізації Програми EGAP, що виконує Фонд Східна Європа, у співпраці з Міністерством соціальної політики України, Міністерством юстиції України та Державним агентством з питань електронного урядування України.

При реалізації е-послуги було налагоджено автоматичну перевірку внесених на порталі е-послуги відомостей про свідоцтво про народження дитини у реєстрі Мінюсту, що надало можливість повністю відмовитись від подання скану документу, зробити послугу більш зручною та виключити можливість використання підробних документів.

«Без сумнівів, впровадження «Трембіти» – дуже важливий крок у процесі розвитку е-урядування і думаю, що ця система виведе надання електронних послуг в Україні на якісно новий рівень» – наголошує Олексій Зелів’янський.

Марі Педак, керівник проекту EGOV4UKRAINE, представник Академії електронного урядування Естонії зауважила, що реалізація даного проекту, до якого Україна йшла довгі два роки, дасть можливість громадянам стати дійсними власниками інформації про себе, адже люди одразу знатимуть який представник держвлади цікавився їхніми персональними даними, коли і чому.

«Проект включає в себе політичну волю уряду України, знання Естонії та України та ресурси Європейського Союзу, а також урядів Швеції та Естонії», – додає Марі Педак. «Трембіта» почне діяти в Україні вже впродовж найближчих місяців. Її реалізаціє відбувається у тісній співпраці з Державним агентством з питань електронного урядування України.


Леся Чміль, виконуючий обов’язки керівника проекту USAID/UK Aid “Прозорість та підзвітність у державному управлінні та послугах” додає, що  третій національний Форум ІТ-директорів, що відбувається за ініціативи Державного агентства з електронного урядування, знову став місцем, де провідні ІТ-фахівці органів державної влади збираються для обговорення актуальних питань реформування галузі.  Будь-які зміни стають незворотними лише у випадку, якщо вони підтримуються на всіх рівнях. Тому участь ІТ-директорів державних структур – від Міністерств до органів місцевої влади – вкрай важлива. 

«Наша роль, як ІT- спільноти, в покращенні життя громадян – це створення сучасної системи електронних сервісів для людей. Запровадження системи інтероперабельності раз і назавжди замінить застарілі і неефективні державні послуги на нові, зручні і швидкі.  Досить скоро українські громадяни побачать, як на місце старих бюрократичних процедур приходять легкі для використання послуги, що водночас зменшують можливості для корупції і служать в першу чергу інтересам людей”, – наголосила Леся Чміль.

Для довідки:

Третій національний форум IT-директорів органів влади України організовується Державним агентством з питань електронного урядування України за підтримки швейцарсько-української програми міжнародної технічної допомоги «Електронне урядування задля підзвітності влади та участі громади» (EGAP), EGOV4UKRAINE/U-LEAD і TAPAS Project/Прозорість та підзвітність у держуправлінні та послугах.

01032, Київ вул. Саксаганського 96 оф. 501

+380 44 2060448

info@egap.in.ua