Презентації результатів нового звіту «Електронна демократія в Україні”

6 липня 2016 року в Українському домі (м. Київ) презентовано результати нового звіту “Електронна демократія в Україні: погляд громадян та ключових зацікавлених осіб”

Інформаційно-комунікаційні технології (ІКТ) проникають у наш соціо-політичний простір та щоденну реальність. Якщо правильно використовувати ІКТ, то, як показує практика, ІКТ можуть стимулювати такі демократичні процеси, як підвищення прозорості діяльності уряду, підзвітності, боротьби з корупцією, а також покращення інформування, залучення та мобілізації громадян до процесу прийняття рішень і розвитку громади.

В Україні тема електронної демократії – відносно нова, і мало відомо про те, як громадськість, експерти і ключові групи зацікавлених сторін сприймають свій статус-кво та оцінюють майбутні вектори розвитку.

У 2015 програма „Електронне врядування задля підзвітності влади та участі громади” (EGAP) в Україні, що фінансується Швейцарією, започаткувала серію аналітичних досліджень з питань електронної демократії. Сюди входить: загальнодержавне опитування громадськості щодо електронного врядування та електронної демократії (2013 респондентів), яке провів Київський міжнародний інститут соціології (КМІС), та глибший якісний аналіз, що складався із онлайн-опитування та низки обговорень у фокусних групах для шести груп зацікавлених сторін та експертів (313 учасників), що представляють наукові кола, владу, громадянське суспільство, засоби масової інформації, молодь та бізнес. Загалом, у цьому дослідженні взяло активну участь понад 2400 українців та консорціум партнерів, що представляють громадянське суспільство.

79% українців не знають значення терміну «електронна демократія». При цьому 46% вважають, що це – механізм горизонтальної комунікації, спілкування між собою, а не з урядом. Рівень використання Інтернету в Україні зріс, але користувачі здебільшого шукають там інформацію, а не використовують його для участі у політичному житті суспільства, житті спільноти, мобілізації для спільних дій та контролю за діями уряду. Про це повідомила Йордана Томкова, програма EGAP, фундація INNOVABRIDGE, під час презентації результатів нового звіту «Електронна демократія в Україні: погляд громадян та ключових зацікавлених сторін» в Українському кризовому медіа-центрі. «Загалом українці не використовують технології для участі у житті держави. Головна причина – у відсутності інструментів. Водночас останнім часом вони потроху з’являються. Це електронні петиції, відкриті данні тощо. Тепер важливо, аби люди знали про них, почали використовувати, а також щоб такі інструменти мали реальний вплив – позитивні соціальні зміни», – зазначила вона. Пані Томкова запропонувала розробити відповідне законодавство, а також зосередитися на розвитку місцевої демократії в Україні.

Результати цього нового EGAP звіту „Електронна демократія в Україні з погляду громадян та ключових зацікавлених сторін” звіту будуть широко використовуватися для i) підвищення поінформованості громадськості про роль ІКТ у посиленні демократії в Україні, а також ii) інформування тих, хто в майбутньому буде формувати політику, наприклад, для розробки нової Дорожньої карти електронної демократії в рамках зобов’язань України у Партнерстві „Відкритий уряд” (2016-2018).

DSC_4671-860x645.jpg.pagespeed.ce.5MnoTqDPbI

DSC_4689-860x645.jpg.pagespeed.ce.6aPXfsN4QX

01032, Київ вул. Саксаганського 96 оф. 501

+380 44 2060448

info@egap.in.ua