Швейцарська агенція розвитку та співробітництва та Міністерство цифрової трансформації продовжать співпрацю у сфері е-врядування та е-демократії

23 вересня 2019 року – Швейцарська агенція розвитку та співробітництва (SDC) та Міністерство цифрової трансформації підписали Меморандум про співпрацю, яким, зокрема, передбачається впровадження другої фази Програми «Електронне урядування задля підзвітності влади та участі громади» (EGAP), що буде виконуватися українським Фондом Східна Європа у співпраці зі швейцарським Фондом InnovaBridge та за фінансової підтримки Уряду Швейцарії.

Результати виконання першої фази протягом 2015-2019 років свідчать про важливість продовження розробки та впровадження нових електронних послуг, цифровізації держави та розвитку інструментів електронної демократії, які допомагають громадянам взаємодіяти з владою, брати участь у формуванні місцевої та національної політики.

Швейцарська агенція розвитку та співробітництва (SDC) та Міністерство цифрової трансформації об’єднали зусилля для виконання завдань другої фази Програми EGAP, що впроваджуватиметься наступні чотири роки. Швейцарсько-українська Програма EGAP покликана допомогти громадянам (включно із представниками вразливих груп і внутрішньо переміщеними особами) та бізнесу отримати ширший і повніший доступ до публічних послуг та активніше їх використовувати, що сприятиме зменшенню корупції та підвищенню довіри до влади. Зокрема, програма ставить за мету допомагати державним та місцевим органам влади надавати публічні послуги більш ефективно і прозоро завдяки новим інструментам електронного врядування. Важливим аспектом також стане робота із забезпечення активнішої участі громадян та зростання їхнього впливу на політику завдяки кращому розумінню та ширшому використанню нових інструментів електронної демократії на національному та місцевому рівнях.

Віцепрем’єр-міністр – Міністр цифрової трансформації України Михайло Федоров зазначив: «Цифровізація є пріоритетним напрямом розвитку України. У державному управлінні це означає повну зміну філософії спілкування між державою та владою – впровадження зручних та корисних електронних послуг та інструментів електронної демократії. Такі перетворення неможливі без підтримки міжнародних донорів. Тому ми раді продовжити співробітництво зі швейцарсько-українською Програмою EGAP і впевнені, що ця співпраця буде втілена в корисні для українського суспільства проєкти».

Друга фаза Програми EGAP складається з двох компонентів – Електронні послуги та Електронна демократія. Цільовими регіонами другої фази програми є Вінницька, Волинська, Дніпропетровська, Луганська та Одеська області.

Програма EGAP фінансується Швейцарською агенцією розвитку та співробітництва та виконується Фондом Східна Європа і Фондом InnovaBridge. Основним бенефіціаром програми є Міністерство цифрової трансформації України.