Літній табір “E-DemLab” у Вінницькій області

Протягом чотирьох днів ( 4-7 серпня 2016 р.) у Літньому таборі E-DemLab представники громадянського суспільства, ІТ-сектору, міських рад та вищих навчальних закладів із 24 міст не лише опановували за допомогою тренерів сучасні підходи до використання інструментів візуалізації своїх ідей, SMM, пошуку та розширення аудиторії користувачів, а й самі створювали концепти соціальних ІТ-проектів, актуальних для українських міст.
Робота в таборі була побудована таким чином: у першій половині дня з аудиторією працювали тренери, а після цього команди в рамках коворкінгу напрацьовували власні ідеї. Для когось ця подія стала можливістю сформулювати власний концепт та знайти однодумців для втілення проектів у життя. Такий формат є унікальним і певним чином нетрадиційним, оскільки аналогічні заходи часто будуються за принципом «навчити чомусь». Ми формували концепти ІТ-рішень для міст методом щоденних коворкінгів та спільного обговорення.
У перший день учасники більш детально за допомогою тренерів ознайомлювались з ІТ-інструментами управління проектами, зокрема моделюванням процесу прийняття рішень та інструментами візуалізації.
Протягом другого дня команди перейшли від формулювання ідеї до планування проекту із чітким зазначенням його основних цілей, цільової аудиторії/бенефеціарів/потенційних виконавців. Вони також розмірковували над визначенням очікуваних результатів та потенційних ризиків, забезпеченням сталості впроваджених ініціатив. В результаті, деякі команди розширили свою ідею, деякі змістили акценти у пріоритетах проекту. Окрім того, сформувалась ще одна, п’ята команда, ідея проекту якої полягає у створенні онлайн-
інструменту для погодження роботи об’єктів підприємницької діяльності. Більш детально концепції проектів команд описані нижче.
Під час третього дня учасники табору з тренерами опрацьовували інструменти розширення аудиторії за рахунок формування якісної медіа-стратегії, технологій SMM та просвітницьких заходів для осіб поважного віку. В рамках коворкінгу команди формували свої медіа-стратегії, on-line та off-line методи просування проектів.
Протягом останнього дня роботи у таборі учасники за допомогою тренерів розмірковували над можливістю використання для своїх проектів технологій crowdsourcing (пошук однодумців) та crowdfunding (залучення фінансування). Під час фінальної презентації проектів представники команд розповідали, яким чином вони бачать впровадження цих ідей (фінансування, локація тощо).
ПРОЕКТИ КОМАНД
Команда 1. Формування індивідуальних електронних дайджестів на базі сайту міської ради
Короткий опис проекту: формування окремого сайту та мобільного додатку, інтегрованих із порталом міської ради, через які громадяни зможуть отримувати «відфільтровану» інформацію від органів влади за своїм запитом та обмінюватись думками. Кожен громадянин має змогу обрати лише ті категорії, які його цікавлять, і отримувати відповідну стрічку новин на свою електронну адресу або на мобільний телефон у вигляді SMS-інформування. Також на цьому сайті будуть розміщені детальні текстові та відео-інструкції (канал Youtube) щодо використання інструментів е-демократії, зокрема електронних петицій, електронних запитів і звернень.
Команда 2. Підтримка, популяризація та моніторинг впровадження громадського бюджету
Короткий опис проекту: створення окремого ресурсу для громадського бюджету “Make Сhanges” (сайт та мобільний додаток), що забезпечить кращу координацію проведення муніципального конкурсу громадських ініціатив, а також висвітлюватиме результати впровадження проектів-переможців. Цей сайт, на відміну від конкурсу, координуватиметься виключно громадськими активістами. Окрім роз’яснення умов відбору громадських проектів, через цей ресурс також можна буде подати аплікаційну форму, звернутись за консультацією до адміністраторів сайту, проголосувати за ідею, що сподобалась, та залишити коментар.
Команда 3. Технічні рішення для існуючих ОСББ
Короткий опис проекту: підвищення ефективності функціонування новостворених ОСББ за допомогою ІТ-інструментів. Наразі вже існують кілька мережевих ІТ-інструментів для ОСББ, зокрема www.vulyku.com, www.gurtom.mobi, тощо. Є й тематичні інформаційні ресурси – www.osbbua.org, www.osbb-online.com. Команда запропонувала використати у своїй концепції базовий функціонал цих сервісів, доповнивши їх новими можливостями, а саме – розсилка дайджестів з історіями успіху окремих ОСББ, можливість в межах одного ОСББ голосувати за певні рішення, створення рейтингу підрядників. Окрім того, на сайті було запропоновано періодично розміщувати дані з лічильників (наприклад, щомісячні показники), внутрішню документацію ОСББ. Таким чином, це буде синтез інформаційного порталу із гіполокальними мережами для окремих ОСББ.
Команда 4. Використання ІТ для екологічного моніторингу
Короткий опис проекту: провадження систематичного екологічного моніторингу шляхом використання спеціальних датчиків. Ці пристрої можуть бути розміщені на житлових будівлях, навчальних закладах, комунальних підприємствах, фабриках та заводах. Особливо важливо використовувати датчики у промислово забруднених зонах. Показники якості повітря, які можна автоматично зчитувати з пристроїв у різних районах, будуть оприлюднені в онлайн-режимі на окремому сайті у вигляді геопросторових даних, і це надасть змогу відслідковувати і порівнювати рівень забруднення кисню в різних районах і у різний час. Із накопиченням даних можна провести детальний аналіз причин та обсягів забруднення повітря у місті, на підставі якого сформувати якісні рішення щодо покращення екологічної ситуації.
Команда 5. Громадський моніторинг правомірності функціонування об’єктів підприємницької діяльності
Короткий опис проекту: розробка онлайн-інструменту погодження режиму роботи об’єктів підприємницької діяльності за допомогою використання геоінформаційних даних (Google Maps). Подібний сайт з одного боку стане інструментом громадського моніторингу щодо незаконного розміщення ОПД або їхньої неправомірної діяльності. З іншого боку, це буде зручна пошукова база для громадян, оскільки усі ОПД будуть відсортовані за різними категоріями, і їх одразу можна побачити на карті.
13996234_516376131889862_9168747827858186708_o
13938146_516377161889759_5420799573824994626_o
13913812_516377181889757_8438073021299186740_o

01032, Київ вул. Саксаганського 96 оф. 501

+380 44 2060448

info@egap.in.ua