Інновації у Дніпропетровській області

Безсумнівними цільовими орієнтирами реформування місцевого самоврядування та територіальної організації влади в Україні є сьогодні сталий розвиток територій та самодостатність територіальних громад, наближення якості послуг органів місцевого самоврядування до міжнародних, зокрема європейських стандартів. Надання доступних, зручних адміністративних послуг високої якості критично важливе для громадян.

На територіях сільських районів, де утворені об’єднані територіальні громади (ОТГ) продовжує існувати стара система – один ЦНАП у районному центрі, тоді як кожна новостворена громада має утворити свій ЦНАП. Центри надання адміністративних послуг в об’єднаних територіальних громадах зможуть функціонувати більш результативно, якщо їх доповнити філіалами/осередками терміналами у інших населених пунктах, зокрема – віддаленими робочими місцями адміністраторів та терміналами старост.

За підтримки проекту EGAP, на основі практичного досвіду громад Дніпропетровської області, запропоновано концепцію створення інтегрованого ЦНАПу громади та запроваджено проект консультаційного супроводу роботи громад у цьому напрямі. Проектом передбачено допомогу громадам щодо підготовки рішень сесій місцевих рад про створення ЦНАП, затвердження структури, Положення та Регламенту ЦНАП, проведення інвентаризації обладнання та програмного забпечення ІТ інфраструктури ЦНАП, допомогу в організації конкурсного відбору працівників ЦНАП, вивчення потреб щодо  організації навчання персоналу ЦНАП та організацію дистанційного навчання персоналу ЦНАП.

Консультанти проекту також надають допомогу громадам щодо формування реєстру адміністративних та інших публічних послуг, виконання вимог щодо приміщення ЦНАП, інфраструктури та робочого середовища, налагодження взаємодії із суб’єктами надання адміністративних та інших публічних послуг, формування системи  оцінювання якості діяльності ЦНАП, підготовки міні-проектів громадського моніторингу якості надання послуг у ЦНАПах ОТГ, організації  діяльності віддалених робочих місць ЦНАПів ОТГ.

ДОВІДКОВО – за результатами реалізації проекту станом на 07.10.2016 створено 11 ЦНАП. Ще 5 ЦНАП планується створити до кінця жовтня поточного року. Таким чином, за результатами проекту на Дніпропетровщині будуть створені ЦНАПи в 16 громадах.