Електронна демократія в дії

22 міста, більше 600 електронних петицій та реальні зміни на краще!

Саме такі перші результати роботи електронної системи місцевих петицій e-dem.in.ua. Цікаво, що перша місцева електронна петиція була підтримана та вирішена міською владою у м. Тернопіль і стосувалася трохи недолугої ситуації – «Прибрати з велодоріжки МАФ». Сподіваємось, що велосипедисти Тернополя вже є гарячими прихильниками е-демократії 🙂

indexВтім, найбільша кількість місцевих петицій стосується роботи муніципального транспорту: оптимізація маршрутів, обладнання зупинок тощо. Великі суперечки викликають е-петиції, що стосуються ліквідації/перенесення стихійних ринків, а значну підтримку – е-петиції, пов’язані з благоустроїм міста: парки, зони відпочинку тощо. Майже в кожному місці підняті питання щодо бездомних тварин.

Нагадаємо, що систему запроваджено 1 жовтня 2015 року в рамках програми “Електронне урядування задля підзвітності влади та участі громади” (EGAP), що фінансується Швейцарською Конфедерацією та виконується Фондом Східна Європа, Фондом InnovaBridge у партнерстві з Державним агентством з питань електронного врядування.

За цей час до системи приєдналися 22 міста та велика кількість на черзі.

Місцеві електронні петиції – це значне випробування на демократичну зрілість як для місцевих органів влади, так і для місцевих громад.

Ініціюй, підтримуй, впливай на e-dem.in.ua!

01032, Київ вул. Саксаганського 96 оф. 501

+380 44 2060448

info@egap.in.ua