EGAP у Нововолинську

Як ефективно використовувати інтернет-технології для взаємодії з владою та на які місцеві та загальнодержавні сервіси варто звернути увагу небайдужим громадянам, навчали під час навчального заходу в Нововолинську.

Захід відбувся у рамках програми «Електронне урядування задля підзвітності влади та участі громади» (EGAP) 22 липня у приміщенні Фонду «Прибужжя».

«Програма EGAP спрямована на налагодження комунікації між владою та громадськістю за допомогою використання інформаційно-комунікаційних технологій (ІКТ) у цьому процесі. Проект реалізується в чотирьох областях України: Волинській, Дніпропетровській, Одеській та Вінницькій. Метою програми EGAP є забезпечення кращого доступу громадян до адміністративних послуг, зменшення корупційних ризиків та підвищення рівня довіри до органів влади через використання ІКТ», – зазначив на початку керівник проекту у Волинській області Петро Верзун.

Голова ЛМГО «Центр Політичного Аналізу та Виборчого Консалтингу» Михайло Наход ознайомив присутніх з перевагами використання інструментів е-демократії, серед яких офіційний портал публічних фінансів Е-data, портал «Відкритий бюджет», система електронних державних закупівель Prozorro.

Михайло Наход наголосив, що е-демократія – це вимога часу, адже зараз набагато більше людей спілкуються і вирішують справи онлайн, є можливість використовувати електронні черги в дитячий садок, переглядати онлайн-сесії Луцької міської ради, завдяки системі МАК визначати місцезнаходження необхідного громадського транспорту, активно використовувати послуги Центрів надання адміністративних послуг.

Під керівництвом модераторів учасники тренінгу подавали петицію за допомогою Єдиної системи місцевих петицій та вивчали алгоритм опису проблеми на платформі «Відкрите місто».

В рамках заходу Михайло Наход розповів про реалізацію конкурсу  IT-проектів з електронної демократії EGAP Challenge, який зараз триває у пілотних регіонах, і закликав учасників заходу брати участь у наступних циклах конкурсу.

«EGAP CHALLENGE» – це хороша можливість для підприємців-початківців презентувати свій проект у сфері е-демократії, отримати пораду від провідних експертів щодо його подальшої реалізації”, – додав він.

За словами виконавчого директора Фонду «Прибужжя» Бориса Карпуса, подібні навчальні заходи повинні призводити до дискусії в депутатських колах та середовищах ІТ-сектору, щоб впроваджувати нові технології в державне управління.

До слова, захід відбувся в рамках програми «Електронне урядування задля підзвітності влади та участі громади» (EGAP), що фінансується Швейцарською Конфедерацією та виконується Фондом Східна Європа, Фондом InnovaBridge у партнерстві з Державним агентством з питань електронного врядування. Регіональними партнерами програми у Волинській області є ВОГО «Фонд місцевого розвитку» та ЛМГО «Центр Політичного Аналізу та Виборчого Консалтингу».

13631526_1556204978022181_5753725828630054028_n

01032, Київ вул. Саксаганського 96 оф. 501

+380 44 2060448

info@egap.in.ua