EGAP Challenge підбиває перші підсумки/представляє перших переможців

18-19 червня у Дніпропетровську пройшов перший креативний вікенд у рамках конкурсу ІТ-проектів з е-демократії EGAP Challenge. Серед 24 команд, що взяли участь у змаганнях, журі визначило 4 проекти-переможці: EDUPAY, Fact Point, eGOVBot та Виборча варта, ідеї яких стосуються зовсім різних сфер. Їх об’єднує можливість використати ІТ-продукт для вирішення проблем комунікації держави та громадянина. Ці технічні рішення, починаючи від телеграм-боту, який дозволяє відстежувати зміни, що відбуваються з юридичними особами та закінчуючи сервісами, що дозволяють перетворювати фотографії в документи та переказувати кошти в освітні заклади та контролювати їх витрачання, стануть новими інструментами е-демократії.
[us_btn text=”Презентації учасників” align=”left” link=”url://drive.google.com/folderview?id=0B20Fv1XtE02zVllGU0czcVhtOVE&usp=sharing” style=”outlined” size=”big”]
[us_btn text=”Презентації спікерів” align=”left” link=”url://drive.google.com/folderview?id=0B20Fv1XtE02zc2dGV19fTjk3VEE&usp=sharing” style=”outlined” size=”big”]

Тепер ці чотири команди та переможців, яких буде визначено в рамках наступних креативних вікендів впродовж наступних 2 тижнів, буде запрошено на інкубаційну програму, яку проводитимуть провідні фахівці ІТ-компаній-партнерів конкурсу.  Два місяці вони працюватимуть над своїми проектами, а результати представлять в рамках DemoDay, що попередньо призначений на початок вересня. На заході команди мають продемонструвати готові ІТ-продукти. Найкращі команди отримають фінансування (до 12 тисяч доларів) та можливість знайти інвесторів для своїх проектів, а конкурс EGAP Challenge продовжуватиметься, щоб надати можливість іншим бажаючим створити корисні та ефективні інструменти, які допоможуть українцям вирішувати проблеми в різних сферах і контролювати виконання владою своїх обов’язків.

EGAP Challenge є спільною ініціативою Державного агентства з питань електронного урядування та Фонду Східна Європа в рамках реалізації Програми EGAP, що фінансується Швейцарською Конфедерацією. Конкурс ставить за мету підтримати розробку і впровадження нових інструментів електронної демократії, що допоможуть громадянам отримувати нові якісні сервіси, ефективно взаємодіяти та безпосередньо впливати на владу, а владі – досягти нового рівня прозорості та ефективності.

До участі в конкурсі були запрошені стартапи та окремі учасники, які розробляли інструменти електронної демократії, які мали допомогти налагодити зв’язок між громадянами та органами державної влади. За умовами, проекти мали відповідати  наступним напрямам: відкритий бюджет міста, відкриті закупівлі, бюджет участі, відкриті реєстри, карти громадського транспорту та перевізників, онлайн-опитування, петиції, звернення до органів влади.  Наступний креативний вікенд, де визанчать чергових переможців для проходження інкубаційної програми та представленні доопрацьованих продуктів, проходитиме у Вінниці та Одесі 2-3 липня. Деталі щодо участі за посиланням.

Національними партнерами EGAP Challenge стали міжнародні компанії-лідери ІТ галузі: IBM, Cisco Systems, De Novo, Intel. Вони забезпечуватимуть надання організаційної та методичної підтримки заходам EGAP Challenge, надання менторської, методичної та технічної підтримки командам, що прийматимуть участь у EGAP Challenge, а також проведення навчання, надання власних продуктів й технологій та фінансової підтримки переможцям EGAP Challenge.

Регіональними партнерами EGAP Challenge, які відібрані у кожному з чотирьох регіонів на конкурсній основі, стали місцеві інноваційні площадки: iHub Вінниця, Space Hub Дніпропетровськ, Impact Hub Одеса, Фонд місцевого розвитку Луцьк. Більше про конкурс тут.

6

51

44

01032, Київ вул. Саксаганського 96 оф. 501

+380 44 2060448

info@egap.in.ua