EGAP Challenge: Креативний вікенд у Вінниці

2-3 липня 2016 р. відбувся перший Креативний вікенд в рамках конкурсу ІТ-проектів з е-демократії EGAP Challenge у місті Вінниці. Зареєструвалося більше 50 бажаючих, серед яких було подано 16 конкурсних ідей, які охоплювали різні сфери: екологія, освіта, соціум та ІT.

У перший день заходу усі учасники представляли свої ідеї, після чого плідно працювали з менторами та над проектами всю ніч. Протягом відведеного часу ментори надавали рекомендації командам щодо вдосконалення їх проектів, в результаті чого «хакатонці» мали змогу представити покращені проекти на фінальному пітчі.

Учасникам допомагали висококваліфіковані експерти в сфері бізнесу та соціальних проектів, спеціалісти з електронної демократії, представники місцевої та державної влади, технічні спеціалісти та представники ЗМІ. Серед них:

Томкова Йорданка — спеціально запрошений експерт програми «Е-урядування задля підзвітності та участі» (EGAP)

Риженко Олександр — голова Державного агентства з питань електронного урядування України

Зачешигрива Олександр – директор з розвитку бізнесу De Novo та координатор напрямку e-Government

Бурлаченко Руслан – координатор проекту EGAP у Вінницькому регіоні, керівник центру iHUB Vinnytsia

Романенко Володимир — директор Департаменту інформаційних технологій. Вирішує питання інформатизації м.Вінниці, розвитку інформаційних технологій та технологій Е-урядування у виконавчих органах Вінницької міської ради

Мельник Олександр – головний редактор інтернет-видання про стартапи, науку та технології Blog Imena.UA (http://imena.ua/blog);

Вірна Надія — керівник проекту «Портал відкритих даних Верховної Ради України» (opendata.rada.gov.ua), аналітик моніторингового проекту «Рада» (робота з відкритими даними Верховної Ради України, парламентів світу)

В результаті продуктивної праці станом на 3 липня було сформовано та представлено 13 проектів, серед яких:

Відповідно з представлених ідей журі визначило три найкращі команди, які нині мають змогу пройти інкубаційний період, презентувати готові ІТ-продукти, отримати фінансування та можливість залучити інвесторів до своїх проектів.

Що ж вітаємо та бажаємо успіхів:

photo-89

photo-170

photo-115

photo-218

Йорданка Томкова, експерт програми EGAP, ментор та член журі: “На мою думку, конкурс IT-проектів у Вінниці пройшов успішно. Я шукала у кожному із проектів соціальний ефект, реалістичність його втілення та конкретики стосовно термінів реалізації. Мої топ-чотири проекти у цьому конкурсі – «4Citizens»,  «EcoCitizens», проект про цифровий архів та “Цифрове третє покоління”. Адресне інформування громадян – доволі важливий проект для міста. Інтернет-освіта для літніх людей – порівняно просте вирішення проблеми, як включити категорію громадян 50+ до соціального життя. Проект із архівом має важливе значення для питання національної пам’яті, хоча виміряти його соціальний ефект не так легко, він не піддається кількісній оцінці. І,звичайно, мене зацікавив екологічний моніторинг довкілля, адже еко-проекти мають актуальність не тільки у випадку Вінниці. Не можу порівнювати ваші проекти зі швейцарськими: специфіка проектів різна, бо задовольняє різні суспільні запити.”

01032, Київ вул. Саксаганського 96 оф. 501

+380 44 2060448

info@egap.in.ua