Демократія одним кліком: рік електронних петицій в Україні

15 вересня 2016 року в Укрінформі відбулася відкрита дискусія на тему: “Демократія одним кліком: рік електронних петицій в Україні”.

Радимо переглянути запис, адже організатори змогли зібрати за одним столом відповідальних за впровадження системи петицій з боку влади, експертну спільноту, громадські організації. Обговорювали, в основному, е-петиції, оскільки трохи більше року тому Адміністрація Президента першою в країні запустила сервіс е-петицій. За нею ініціативу підтримали Верховна Рада України та Київська міська рада. Фонд Східна Європа представив досвід реалізації системи е-петицій на рівні міст, районних та обласних рад, які згідно законодавству також мали забезпечити право громадянам подавати е-петиції. У рамках програми EGAP, що реалізує Фонд Східна Європа з партнерами за підтримки Швейцарської Конфедерації,ми допомогли розробити систему та впровадити її у більше ніж 70 містах.

Учасники: Віктор Лях, президент Фонду  Східна Україна; Богдан Нагайло, представник Democracy Reporting International (Офіс зі сприяння демократії, DRI); Сергій Лобойко, директор Центру розвитку інновацій (ЦРІ);Дмитро Шимків, заступник глави Адміністрації Президента України з питань проведення адміністративних, соціальних та економічних реформ; Павло Кишкар, народний депутат України, ініціатор Закону про “Про звернення громадян щодо електронного звернення та електронної петиції”; Ігор Хацевич, керуючий справами секретаріату, Київська міська рада; Євгеній Поремчук, координатор проекту “Розумне місто”; Діана Довгань, ініціатор петиції “Місце технікумів та коледжів в системі освіти України”, адресованої Президенту України; Богдан Бернацький, молодший юридичний радник, DRI; Михайло Тітарчук,заступник Міністра Кабінету Міністрів України (tbc); Микола Шевчук, заступник керівника Апарату Верховної Ради України; Володимир Павлюк, представник Асоціації відкритих міст, національний модератор “Єдиної системи місцевих петицій”; Андрій Заблоцький, модератор сайту електронних петицій до Президента України; Голда Виноградська, ініціатор петиції “Захистити професійну освіту в Україні”, адресованої Верховній Раді (відео включення).

Експертна спільнота піднімала дуже гострі теми, вимагаючи від представників центральної виконавчої та законодавчої влади відповіді на питання:
1. Які законодавчі вимоги для успішного подання е-петиції встановлено на національному та місцевому рівні в Україні?
2. Чому успішна е-петиція не обов’язково передбачає прийняття рішення, що задовольняє її вимоги?
3. Що відбувається після того, як е-петиція набере необхідну кількість підписів?
4. Як державні установи можуть скористати з е-петицій?
5. Які ризики несе в собі е-петиція?
6. Яке значення мають ГО для консолідації громадян з метою підтримки їхніх інтересів?
7. Чому ми можемо навчитись із закордонного досвіду електронної демократії?

Безымянный

Підготволено за матеріалами – http://www.ukrinform.ua/rubric-pressconference/2080477-start-nacionalnogo-proektu-dialog-narodu-i-vladi-ta-protidia-korupcii.html