42 проекти-переможці обласного бюджету участі Полтавщини, що реалізовано в Україні вперше

Визначено проекти-переможці, які в 2018 році реалізують коштом бюджету участі Полтавської області. Нагадаємо, це перший бюджет участі обласного рівня. Проекти, що брали участь у конкурсі, мають на меті поліпшити умови життя в селах чи невеликих містечках.

“Аналогів нашій обласній програмі не існує ні в Україні, ні за кордоном. На Полтавщину, яка сьогодні впроваджує бюджет участі, дивляться інші області, – зазначив голова Полтавської обласної ради Олександр Біленький. – Тому ми повинні усвідомлювати взяту на себе відповідальність та активно включитися в реалізацію цього масштабного проекту”.

Голосування жителів області за проекти завершилося 30 вересня. За фінансову підтримку з бюджетного фонду обсягом 4 мільйони гривень змагалися 189 проектів. Результати голосування можна подивитися тут.

Найбільше проектів серед переможців мають на меті облаштувати спортивні чи дитячі майданчики в невеликих громадах. Так, у 2018 році на Полтавщині з’являться ще 10 спортивних майданчиків із вуличними тренажерами, 7 спортивно-ігрових майданчиків, 7 дитячих майданчиків і майданчик для дітей з особливими потребами.

Жителі області проголосували за очищення річища 2 річок, створення 3 паркових зон й 1 скверу з фонтаном, реконструкцію й облаштування території закладів для дітей у 3 населених пунктах.

Кілька проектів залучають сучасні технології, щоб створити нові можливості для комунікації чи підвищити рівень безпеки у своїх громадах. Так, у селищі Семенівка створять Wi-Fi-альтанку, де, окрім вільного доступу до інтернету, можна буде зарядити мобільні пристрої. У селі Сватки встановлять 5 сонячних колекторів для освітлення вулиць. А в селі Гриньки встановлять 10 вуличних систем відеоспостереження, облаштують пішохідні переходи й створять майданчики для дітей із дорожніми знаками та елементами дорожньої розмітки, щоб вивчати правила дорожнього руху в іграх.

Інформація про всі проекти за посиланням.

“Найголовніший виклик для бюджетів у часті в масштабах регіону – це політична воля, і на Полтавщині ми її побачили. Спільно з Полтавською обласною радою ми добре попрацювали з онлайн-складовою та забезпечили голосування, волевиявлення громадян через мережу. Команда ж обласної ради посилювала наші старання офлайн: проводилися навчальні семінари для сільських голів, презентації можливостей у селищах і селах,  засідання й зустрічі задля розвитку партнерських відносин між  територіальними громадами та органами місцевого самоврядування. Тож чи не головний складник успіху реалізації бюджету участі – це інтенсивна комунікація, бажання почути громаду та достойно відреагувати на народний порядок денний у форматі реальних дій та рішень. Це перший обласний бюджет участі, реалізований в Україні, що є неоціненним досвідом і для команди програми в рамках роботи з інструментами е-демократії, і для команди обласної ради Полтавщини. Однак, не варто забувати про те, що фактична реалізація проектів і є виміром ефективності. Адже бюджет участі – це не конкурс проектів. Це про те, як довести всі задуми та ідеї до кінця і покращити рівень комфорту міст, селищ і сіл спільними зусиллями” – прокоментував результати голосування Сергій Карелін,  координатор компоненту “Е-демократія” програми EGAP.

Нагадаємо, що бюджет  участі на Полтавщині реалізований за допомогою інструменту е-демократії http://e-dem.in.ua/, що поєднує в собі бюджети участі та місцеві е-петиції. Інструмент створений в рамках Програми EGAP, що фінансується Швейцарською Конфедерацією та виконується Фондом Східна Європа.