Завершилося голосування та визначення переможців серед проектів, що претендували на фінансування з бюджету участі Миколаєва. Розмір бюджету на цей рік становить 10 мільйонів гривень. Усі 28 поданих проектів отримали фінансову підтримку. Їхня реалізація розпочнеться в середині квітня.
Отож, до кінця року повинні втілити в життя 9 масштабних ініціатив (вартість кожної понад 300 тисяч гривень) і 19 малих проектів (кожен вартістю до 200 тисяч гривень). Найбільшу підтримку – 1449 голосів – отримала ініціатива модернізувати міський пляж «Чайка». Згідно з проектом, тут створять громадський простір зі спортивною зоною та місцем для буккросингу. Вартість ініціативи становить понад 600 тисяч гривень.
Найбільше проектів – 7 із 28-ми спрямовані на розвиток спортивної інфраструктури міста. Зокрема, йдеться про створення кращих умов для заняття водними видами спорту, баскетболом, футболом і волейболом. Ще 3 ініціативи передбачають будівництво або переобладнання спортивно-ігрових майданчиків для дітей.
6 проектів пов’язані з освітою. Серед нетипових ідей – створення лабораторії для занять робототехнікою й енергомодернізація школи № 24: йдеться про заміну старого освітлення сучасним світлодіодним.
Також миколаївці підтримали появу дресирувального майданчика для домашніх собак, мобільного кінодворика, мережі велопарковок і розумної трамвайної зупинки.
Усі ініціативи можна подивитися за посиланням. Результати голосування опубліковані на сайті Миколаївської міської ради.
Нагадаємо, що бюджет участі Миколаєва реалізований за допомогою інструменту е-демократії, створеного в рамках реалізації програми, що поєднує в собі бюджети участі й місцеві електронні петиції, та покликані залучати місцевих жителів до розподілу бюджетних коштів й участі в розвитку своєї громади.
Станом на вересень 2017 року громадський бюджет запровадили 92 органи місцевого самоврядування.