19 проектів профінансують із бюджету участі Кропивницького в 2018 році

Усього за фінансування з громадського бюджету міста обсягом п’ять мільйонів гривень змагалося 48 проектів. Голосування тривало до 11 листопада 2017 року.

Жителі міста мали змогу проголосувати за обраний проект в традиційний спосіб або онлайн. Онлайн-голосування стало можливим завдяки використанню інструменту е-демократії, що ствоерний в рамках реалізації програми EGAP. Участь у голосуванні взяли 13 тисяч жителів міста. Майже 9 тисяч із них голосували саме онлайн.

Серед переможців – два масштабні проекти, вартість кожного з яких близько мільйона гривень. Проект Артема Стрижакова спрямований на реконструкцію набережної річки Інгул, яка вважається візитівкою Кропивницького. Її планують озеленити, створити Кований квартал й установити інсталяцію “Жага до життя” з п’яти кованих скульптур. Щоб надалі зберегти оновлений простір у належному стані, в рамках проекту встановлять антивандальну систему освітлення й відеоспостереження. Інший коштовний проект, що здобув підтримку жителів міста, передбачає побудову сучасного концертного комплексу “Амфітеатр”, якого бракує Кропивницькому.

Дев’ять проектів серед переможців поліпшать спортивну інфраструктуру міста й ігровий простір для дітей. Коли проекти реалізують, у місті з’являться:

Також реконструюють дитячий майданчик “Золотий ключик”.

П’ять проектів мають соціальне спрямування. Зокрема, в рамках проекту “Фізкультура для всіх” обладнають спортивний зал для занять ЛФК в Центрі соціальної реабілітації дітей з інвалідністю. Також на базі Центру соціальної реабілітації створять Молодіжний центр молоді з інвалідністю “Сильні духом”.

Проект “Вік живи – вік учись” має на меті створити можливості для освіти, перекваліфікації й соціальної адаптації кризових груп населення, зокрема людей літнього віку, людей з обмеженими фізичними можливостями, ветеранів АТО. На соціально-психологічну адаптацію учасників АТО й членів їхніх родин спрямований проект “Горнятко”. Йдеться про заняття з гончарного мистецтва, а згодом створення школи гончарства за участю ветеранів АТО. Проект також має на меті розвивати гончарне мистецтво у Кропивницькому.

Ще один соціальний проект передбачає облаштування сучасних ігрових майданчиків для дітей з вадами опорно-рухового апарату в дошкільному навчальному закладі “Оленка”.

Також жителі Кропивницького проголосували за ремонт пішохідного містка через річку Біянку, створення символічного місця для закоханих біля Донецького національного медичного університету і продовження інсталяції “Umbrella Sky”.

Усі проекти повинні втілити впродовж 2018 року.

Нагадаємо, що бюджет  участі Кропивницького реалізований з допомогою інструменту е-демократії, що поєднує бюджети участі та місцеві електронні петиції. Інструмент створений в рамках програми EGAP, яка фінансується Швейцарською Конфедерацією та виконується Фондом Східна Європа.

01032, Київ вул. Саксаганського 96 оф. 501

+380 44 2060448

info@egap.in.ua