10 фактів про єдину систему місцевих петицій: дослідження

Швейцарсько-українська програма EGAP провела дослідження спільно з Асоціацією сприяння самоорганізації населення, що охоплює аналіз цифр та фактів, петиційної активності громад, що підключили єдину систему місцевих петицій.

Дослідження охоплює вивчення даних з початку запуску до другого кварталу 2018 року.

10 фактів, що дозволять оцінити успіхи та виклики розвитку сервісу:

 1. Єдина система місцевих петицій доступна у 139 громадах, або 9 000 000 громадян.
 2.  На кожних 10 000 населення припадає 13 ініційованих петицій у єдиній системі місцевих петицій.
 3.  2 500 000 громадян України – користувачі єдиної системи місцевих петицій.
 4. Станом на 1 липня 2018 року через єдину систему місцевих петицій жителями громад загалом ініційовано  12 242 петиції, адресованих міським, селищним і сільським радам.  18% або кожна 6 петиція були успішними з погляду підтримки громадян.
 5. З-поміж громад, що користуються системою, найактивніше петиції подавали жителі Чернігова, Луцька, Чернівців,Вінниці, Львова і Маріуполя; дещо менше – Краматорська, Хмельницького, Кам’янського,  Сум, Тернополя і Дніпра.
 6. Серед громад із населенням до 100 тис. осіб петиції активно ініціювали жителі Калуша, Ірпеня, Вишгорода, Стрия, Василькова та деяких інших міст України.
 7.  36 із 139 громад, що користуються сервісом місцевих петицій повноцінно виконали приписи законодавства щодо врегулювання петицій і в статуті, і в положеннях. Це 26%.92 громади, або 62%, обмежилися положенням/порядком про розгляд петицій. У 33 випадках підписні пороги та терміни відповідають законодавству.
 8. 42% користувачів системи дізнались про неї у соціальній мережі Facebook чи Twitter.
 9.  6 000 000 гривень –  стільки коштів, щонайменше єдина система місцевих петицій дозволила заощадити громадам України станом на червень 2018 року.
 10. З метою дослідження функціональних характеристик поширених в Україні сервісів е- петицій був проведений їх порівняльний аналіз. Для цілей аналізу були визначені 28 індикаторів, які дозволять оцінити функціональність сервісу за критеріями змісту, структурування інформації та зручності користування. Зокрема, індикатори показують:
 • наскільки повною є необхідна для користувача інформація;
 • наскільки добре вона структурована;
 • наскільки зручно користуватися відповідним сервісом.
За цими єдиними критеріями та індикаторами було проведено порівняння 19 місцевих петиційних сервісів, з яких 5 – це готові рішення, що паралельно використовуються в декількох громадах; і ще 14 –власні розробки, які зустрічаються лише в окремих громадах. За підсумками проведеного порівняння єдина система місцевих петицій отримала найвищий результат , оскільки повною мірою відповідала 23 параметрам і частково ще одному.

Переглянути дослідження чи завантажити можна тут

Переглянути єдину систему місцевих петицій 

Оцінити першу платформу е-демократії в Україні, де доступні одразу 4 основних інструменти е-демократії, в тому числі і місцеві петиції.