• Головна
 • Компоненти
 • Регіони
 • Новини
 • Інструменти
 • Бібліотека
 • Про нас
 • Е-Демократія

  Електронна демократія – це форма демократії, за якої громадяни та бізнес беруть участь в управлінні державою та місцевому самоврядуванні за допомогою  електронних (онлайн) інструментів та сервісів і виступають повноцінними партнерами у формуванні народного порядку денног, що стає основою політики. Серед таких інструментів – ті, що максимально відповідають часу, потребам та запиту громадян. Це, наприклад, мобільні додатки замість паперових звернень чи телефоннного зв’язку, комунікаційні платформи замість запитів, портали, що працюють за принципом “єдиного вікна” замість десятків посилань на різноманітні державні сервіси у сфері е-демократії та інше. Такі інструменти посилюють вплив громадян та бізнесу на органи влади, дає змогу краще контролювати їхню роботу, зокрема процес прийняття рішень, а  органам влади краще розумти та взаємодіяти з громадою.

  У рамках компоненту “Е-демократія” програма EGAP:
  • розвиває інструменти електронної демократії у цільових регіонах,
  • працює з громадянами, щоб підвищити рівень розуміння того, що таке е-демократія, як вона працює та як користуватися інструментами.

  Сьогодні найбільш розвиненими інструментами е-демократії в Україні є електронні петиції та бюджети участі або бюджети громадських ініціатив. Програма  EGAP співпрацює з органами влади та місцевого самоврядування, щоб удосконалити нормативно-правову базу, на основі якої працюють ці інструменти, та запропонувати кращі технічні рішення для їхньої роботи. Зокрема, в рамках програми була створена Єдина система місцевих петицій та онлайн-платформа “Громадський бюджет”.

  Станом на середину 2018 року українці ініціювали через Єдину систему місцевих петицій понад 12 тисяч петицій до місцевої влади. До системи приєдналися понад 170 громад.

  Глобальним завданням програми EGAP в рамках компонента “Е-демократія” є створення Єдиної платформи електронної демократії, яка об’єднає наявні інструменти е-демократії, стане майданчиком для застосування різних форм участі громадян в процесах прийняття рішень та надасть можливість мешканцям самоорганізовуватися навколо вирішення актуальних питань розвитку громад.

  Також програма підтримує впровадження пілотних ініціатив у сфері е-демократії. Для цього ми започаткували перший в Україні конкурс ІТ-проектів у сфері е-демократії EGAP Challenge. Його мета – підтримати проекти, які пропонують нові технічні рішення для ефективної взаємодії громадян, влади та бізнесу.


  EGAP Challenge

  Метою EGAP Challenge є запровадження нових інструментів електронної демократії, що допоможуть громадянам отримувати нові якісні сервіси, ефективно взаємодіяти та безпосередньо впливати на владу, а владі – досягти нового рівня прозорості та ефективності.

  EGAP Challenge є спільною ініціативою Державного агентства з питань електронного урядування та Фонду Східна Європа (далі – організатори) в рамках реалізації Програми EGAP (e-Government for accountability and participation), що фінансується Швейцарською конфедерацією.

  EGAP Challenge розрахований на 3 роки (2016 – 2018) та буде реалізований на базі чотирьох пілотних областей: Вінницька, Волинська, Дніпропетровська та Одеська.

  Більше інформації про конкурс за посиланням.


  Громадянська освіта та електронна демократія в навчальних закладах

  Проект спрямований на розвиток громадянської освіти в Україні, в тому числі – із використанням сучасних інформаційно-комунікаційних технологій, формування у вчителів та молодих громадян ключових компетентностей ХХІ століття

  Більше інформації за посиланням.

  ІНФОГРАФІКА

  01032, Київ вул. Саксаганського 96 оф. 501

  +380 44 2060448

  info@egap.in.ua