Відібрано ІТ-проекти, які змагатимуться за 2 мільйони гривень у рамках конкурсу EGAP Challenge

За результатами креативних вікендів першого Всеукраїнського конкурсу ІТ-стартапів із е-демократії EGAP Challenge, які відбулися у Луцьку, Дніпрі, Вінниці та Одесі, із 270 проектів, що надіслали заявку на участь, 110 було запрошено для презентації ідей у чотирьох пріоритетних напрямках: освіта, екологія, інфраструктура та агропромисловість. Під час креативних вікендів учасники мали можливість не лише представити свої ІТ-рішення, але й попрацювати з менторами задля вдосконалення ідей та технічних механізмів їх реалізації. Після заключних презентацій проектів, які відповідали вимогам конкурсу, голосуванням журі було визначено фіналістів локальної пре-інкубації:

Освіта

iLearn

Проект надає доступ до якісної безкоштовної онлайн підготовки до Зовнішнього незалежного оцінювання, всім тим, хто цього потребує: дітям-сиротам, вихованцям інтернатів, дітям із малозабезпечених сімей, випускникам шкіл на тимчасово-окупованих територіях, що планують вступати до Українських ВНЗ і просто учням 11-их класів, які самостійно готуються до здачі ЗНО.

Онлайн курси української мови

Проект передбачає створення комплексного підходу до вивчення української мови онлайн як іноземної та надання можливості вдосконалювати українську представникам різних цільових аудиторій: українцям на окупованих територіях, російськомовним українцям та українцям закордоном. Також заплановано створення єдиного центру сертифікації української мови.

УкрОП – українські освітні програми

Інтерактивний портал та мобільні додатки для якісної дошкільної освіти дитини. Структуру й наповнення Укропа узгоджено із державним стандартом дошкільної освіти України. Вправи – одночасно цікава гра і методично правильно побудоване середовище для розвитку й навчання дошкільнят.

Конкурсний відбір підручників

Платформа для оцінки якості шкільних підручників, яка дозволить: 1) зручно оформити результати відбору підручників у готову форму відповідно до наказу МОН та можливість роздрукувати її; 2) робити моніторинг узагальнених показників по конкурсному відбору підручників на всіх рівнях; 3) автоматично підрахувати результати зі зробленого відбору в розрізі міст, районів, областей за різними критеріями.

Екологія

Animal-id.info

Міжнародна онлайн платформа тварин, яка об’єднує: 1) національні та локальні реєстри ідентифікованих тварин; 2) міжнародні сервіси пошуку загублених тварин; 3) сервіс адопції (усиновлення) безпритульних тварин та багато інших зручних сервісів для ветеринарів, кінологів розплідників та власників тварин.

Ecoinfo

Моніторинг, систематизація та оприлюднення даних про екологічний стан довкілля та забруднюючи речовини в обраному місці. Проект спрямовано на інформування населення стосовно екологічного стану тієї чи іншої місцевості України. Функції веб-сервісу: розвиток екологічної свідомості підприємств та населення, інформування та застереження.

Дорогоцінний пластик

Переробка сміття у корисні для людей та міста об’єкти та вироби, що можна отримати чи подарувати через віртуальний рахунок. Проект передбачає інноваційний підхід до досягнення глобальної мети: зупинити забруднення планети пластиковими відходами.

Lapkam.com

Проект забезпечить успішну комунікацію між людьми та притулками для тварин, громадськими організаціями. Близько восьми тисяч українців шукають притулки для тварин в Інтернеті щомісяця. Однак цей попит часто залишається незадоволеним. Платформа у зручний спосіб надаватиме всю потрібну інформацію. Сайт буде виконувати безліч різних функцій, основна з яких − стимулювати людей приручати тварин.

Інфраструктура

Ефективні державні підприємства

Портал оцінки прозорості та ефективності роботи державних підприємств. За допомогою легкої навігації на мапі, можна знайти всі державні підприємства країни та якому з міністерств вони підпорядковуються. Обравши те чи інше підприємство ми зможемо дізнатись більш детальну інформацію про нього та побачити ключові показники діяльності.

Паспорт доріг

Прозорість використання коштів при ремонті доріг з урахуванням різних показників. Мета – розробити прозорий механізм з покращення стану доріг із урахуванням найбільш проблемних ділянок, прозорих закупівель. Стане у нагоді для департаменту інфраструктури обласної адміністрації та автомобілістів.

Odessa Open rada

Проект вирішує питання непоінформованості громадян, журналістів та громадських активістів про проекти рішень міської ради, ознайомлення із прийнятими рішеннями. Окрім того, проект підвищить обізнаність громадян про депутатів ради та покращить комунікацію із ними.

MyRada

Всеукраїнський портал рад та рішень. Проект передбачає протидію корупції та зв’язок із органами влади. В першу чергу – це забезпечення відкритості рад від найменших населених пунктів до найбільших територіальних громад. Метою «MyRada» є створення єдиного порталу для публікації документів рад та їхніх рішень із прозорим механізмом контролю.

CarPPEt

Гаджет для транспортних засобів − пристрій за допомогою датчиків фіксує перебіг ДТП і надсилає повідомлення до диспетчерської служби та дані про ДТП на сервер. Повідомлення містить інформацію про транспортний засіб, час, місцезнаходження та причину події. Корисна розробка для всіх, хто користується транспортними засобами.

PortAll

Аналітичний портал департаменту морського та річного транспорту. Надає доступ до бази товарообігу, руху морського транспорту та інших даних портів, робить ці дані доступними та відкритими.

Агропромисловість

AgroYard

Онлайн портал для захищених торгів агропромисловою продукцію та супутніми товарами. Це майданчик повного циклу для аграріїв, де вони можуть продати врожай, зробити закупівлі, отримати інформацію щодо цін на с/г культури, ГСМ та інші товари; замовити послуги кредитування, страхування, перевезень, логістики та лабораторії.

Znaideno

Постійний контроль стану посівів та моніторинг неконтрольованих вирубок лісових насаджень завдяки супутниковим зйомкам, данні яких збираються, опрацьовуються та розміщуються на онлайн-ресурсі. Проект передбачає забезпечення аналітичною інформацією аграріїв, державні органи та інших стейкхолдерів.

Feemian

Feed Mix Analyzer – система аналізу характеристик комбікорму на різних стадіях його виробництва у режимі реального часу. Готовий для ринку автоматичний пробовідбірник для комбікормових заводів, який допоможе виробникам економити на тестуванні, знищує спекуляцію та корупцію, недбалість при випусках партій кормів. Також система допоможе підвищити якість продукту українських виробників й генерувати електронну базу лабораторних тестувань продукції. Аналогів подібних систем у світі не існує.

Наступним етапом конкурсу стане проведення двох ідеатонів у Києві, за участю представників профільних міністерств та дванадцяти менторів, де відбудуться презентації проектів-учасників, їх перевірка та доопрацювання із подальшим відбором на інкубацію 12 проектів, по три у кожному напрямку, а у березні, під час фіналу EGAP Challenge, обрані команди позмагаються за фінансування своїх проектів із призового фонду конкурсу, який складає 2 000 000 гривень.

EGAP Challenge є спільною ініціативою Державного агентства з питань електронного урядування та Фонду Східна Європа у рамках реалізації Програми EGAP, що фінансується Швейцарською Конфедерацією, за підтримки Прем’єр-міністра України.

1-vinnytsya

2-dnipro

4-lutsk

5-odesa