В Чернівцях відбувся Форум електронної демократії “Цифровий розвиток міст: сьогодення та майбутнє”

Це був обмін досвідом із впровадження інструментів електронної взаємодії місцевої влади та громад.

Форум організували Асоціація відкритих міст і Чернівецька міська рада. Участь взяли експерти у сфері е-демократії, розробники електронних сервісів і представники міст з 13 областей – Вінницької, Волинської, Дніпропетровської, Житомирської, Івано-Франківської, Київської, Львівської, Рівненської, Сумської, Тернопільської, Харківської, Хмельницької, Чернівецької областей.

“Форум зібрав дуже якісну аудиторію, – вважає координатор компоненту “Е-демократія” програми EGAP Сергій Карелін. – Упродовж дня представники різних регіонів обмінювалися досвідом і дізнавалися більше про цифровий аспект нинішнього етапу розвитку українських міст”.
У рамках форуму відбулися 11 тематичних презентацій. Координаторка компоненту “Національна політика” програми EGAP і представниця швейцарської Фундації INNOVABRIDGE Йорданка Томкова розповіла, як зробити, щоб проекти е-демократії працювали. Експерт з Таллінського політехнічного університету Віктор Гузун поділився досвідом впровадження інструментів е-демократії в естонських містах. Дослідження електронних петицій та е-демократії в українських містах презентувала дослідниця Центру розвитку інновацій Анна Ємельянова.

Про роль Асоціації відкритих міст у розвитку інструментів е-демократії розповів її виконавчий директор Михайло Наход. У результаті секретарі міських рад міст Збараж (Тернопільська область) Роман Напованець і Жовква (Львівська область) Андрій Мазан наголосили на зацікавленності найближчим часом приєднатися до асоціації. Міський голова Чорткова (Тернопільська область) Володимир Шматько поінформував, що депутатський корпус міської ради 14 грудня уже прийняв рішення про вступ.

Огляд 19 проектів-переможців EGAP Challenge – першого конкурсу проектів у сфері е-демократії – для учасників форуму зробив координатор конкурсу В’ячеслав Маякін. Автори 5 проектів представили свої ідеї містам-учасникам заходу. Відразу на форумі підписали меморандум про співпрацю між Асоціацією відкритих міст й е-сервісом “Єдиний енергооблік”. Це дасть змогу містам-членам асоціації економити кошти, що витрачаються на енергоресурси.

Також на форумі презентували Концепцію розвитку електронного врядування до 2020 року та Концепцію розвитку електронної демократії, яку напрацювала коаліція громадських організацій у співпраці з Державним агентством з питань розвитку електронного врядування. А координатор компоненту “Е-демократія” програми EGAP Сергій Карелін анонсував початок розробки Єдиної платформи електронної демократії спільно з Центром розвитку інновацій та містами, які долучилися до національної робочої групи. Презентація за посиланням.

Своїм досвідом утілення інструментів е-демократії поділилися Чернівці, Тростянець і Дрогобич. Окрема сесія була присвячена темі відкритих даних: на якому етапі відкриття даних і їх використання українськими містами сьогодні та як відкриті дані можуть сприяти розвитку міст у майбутньому.

“Ми перебуваємо на початку важливої, навіть історичної зміни – переходу від ситуації, коли кожне місто самотужки розвиває інструменти е-демократії та е-врядування, до об’єднання найбільш прогресивних у цій сфері міст у єдину платформу. Ми раді, що до національної робочої групи з цього питання долучилися вже 24 міста, й запрошуємо долучатися інші міста”, – зазначив у коментарі Сергій Лобойко, керівник Центру розвитку інновацій й групи “Електронна демократія” Реанімаційного пакета реформ, радник програми EGAP.

Форум електронної демократії “Цифровий розвиток міст: сьогодення та майбутнє” проходив у рамках проекту “Інституційна підтримка діяльності Асоціації відкритих міст”, що реалізується за підтримки програми EGAP, яка фінансується Швейцарською Конфедерацією та виконується Фондом Східна Європа й Фундацією INNOVABRIDGE, й за підтримки проекту “Відкрите місто”, який фінансується Фондом Чарльза Мотта. Захід також відбувся завдяки підтримці американського народу, наданій через Агентство США з міжнародного розвитку (USAID), і за фінансової підтримки UKaid – Департаменту з міжнародного розвитку уряду Великобританії.

01032, Київ вул. Саксаганського, 96 оф. 508

+380 44 2060448
info@egap.in.ua